رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

مدیریت و مهندسی زندگی

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:یکشنبه 15 اسفند 1395-08:07 ب.ظ

مدیریت و مهندسی زندگی

آن چشمی که « خوب » نمی بیند ، با عینک و اصلاح دید ، درمان شدنی ست . اما با این چشمی که « خوبی » را نمی بیند باید چه کار کرد ؟! تعجبی ندارد اگر که در همیشه ی تاریخ ، غافلان از قافله ی حرکت و حیات و پیشروی ، واپس زده و جای مانده باشند ! توجه نداشتن و غفلت ورزیدن ، ریشه ای ترین بیماری آدمی ست و تنهاترین درمان آن هم : خود را تکاندن و به خویشتن آمدن و چشم بازکردن و بیدار شدن و به باوری بزرگ فرا رسیدن ... چشم به راهی ، راه حل نیست . چشم به راه داشتن و منتظر ماندن و کاری نکردن ، بدترین کاری ست که می شود کرد ! آن که منتظر می ماند تا فرصتی برایش از راه برسد در حقیقت هیچ گاه به فرصتی فراخور نمی تواند رسید . منتظر فرصت نمانید ، فرصت ها را خودتان بیافرینید ! آن که کاری نمی کند ، دیگران به طور حتم برای او دست به کار خواهند شد .

آن که مدیریت مهارت و مهندسی زندگی خویش را آگاهانه و هوشیارانه در دست نمی­گیرد، مرارت ها و چنبره های کلاف درهم پیچیده ی زندگی او را کلافه خواهد کرد و در هم خواهد پیچید !

آن که دانسته و به هنگام ، تصمیم درست و به جایی برای زندگانی اش نمی گیرد ، تصمیم دیگران ، خواسته و ناخواسته او را در چنبره اش خواهد گرفت .

 دنیا با هیچ کس شوخی ندارد : شما اگر که یقه زندگی را به جا و به هنگام نگرفته باشید ، زندگی و مقدرات ماهرانه اش یقه ی شما را بی رحمانه خواهد گرفت !

     زندگی انسان ، همه ی دارایی اوست و اندیشیدنش همه ی سرمایه اش آن که نمی اندیشد در واقع همه دارایی اش را زیر پا افکنده و از میان برداشته است . اندیشیدن و به خود آمدن ، بزرگترین جسارتی ست که می توان ورزید . مدیریت و مهندسی زندگی آموختنی ست . در هر فرصتی می توان از نو آغاز کرد اما برای یافتن و دریافتن فرصت ها ، به طور حتم لازم نیست که راهی سفرهای دور و دراز بشویم و یا از کوه های مشکلات و سنکلاخ های صعب العبور عبور کنیم ، بلکه اگر اطراف و دورو برمان را هم به خوبی و با توجه بنگریم و امکانات خویش را به درستی به کار گیریم ، اغلب بهترین فرصت ها ، پیش پاها و دست های خودمان است ! خوشبختی جای دوری نیست .

خوشبختی همان معادله ای ست که با مدیریت و مهندسی آگاهانه و هوشمندانه ی خویش در زندگی تان می توانید برقرار کنید . خوشبختی همان تصمیم و تعمیم فرصت سازی ست ، خوشبختی همان تصمیمی ست که می گیرید ! ...

جداکننده متن
 • نوع مطلب : کسب و کار و موفقیت 

  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
  Admin Logo
  themebox Logo
  ** ** **
  پربازدیدترین مطالب

  کد پربازدیدترین

  ** **
  Google

  در این وبلاگ
  در كل اینترنت
  ** **  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic