رزق و روزی به دنبال تو می دود آرام باش- امام علی(ع)

حق خانواده در انتخاب تزریق واکسن، تبدیل به یک اجبار شده است

نویسنده :اباذر باقری
تاریخ:پنجشنبه 19 اسفند 1395-11:18 ق.ظ

حق خانواده در انتخاب تزریق واکسن، تبدیل به یک اجبار شده است
حق خانواده در انتخاب تزریق واکسن، تبدیل به یک اجبار شده است

 حق خانواده در انتخاب تزریق واکسن، تبدیل به یک اجبار شده است/ دست دراز کردن ایران به سمت هند برای خرید واکسن
 یک مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه که مطالعات زیادی در زمینه واکسن داشته است، گفت: خانواده می‌تواند با مطالعه و مشاوره و بعد حق انتخاب، به عنوان ولی فرزند خود، درباره تزریق واکسن تصمیم بگیرد اما نظام سرمایه‌داری با تسلط بر سیستم آموزش و پرورش و ثبت نام نکردن دانش آموزان در دوره ابتدایی، این حق را از خانواده‌ها گرفته‌اند.
 حجت الاسلام علی ارجمند عین الدین، در گفت‌وگو با  خبرنگار سینا، اظهارات روشنگرانه‌ایی درباره صنعت واکسن داشت.

وی با بیان مقدمه‌ایی اینگونه عرایض خود را آغاز کرد: سالها قبل یکی از اساتید مطرح استان قم، وقتی می‌خواست درس “اصفار ملاصدرا” را شروع کند، پیش از آن داستان پادشاه را می‌گفت و بیان می‌کرد که من آن بچه‌ای هستم که داد زد “پادشاه لخت است”، امروز من می‌خواهم درمورد موضوع مهمی با شما صحبت کنم و همین ابتدا می‌گویم که من آن بچه‌ای هستم که داد میزند “پادشاه لخت است (افشاگری)”.

این مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان البرز که به عنوان یکی از دانشمندان دلسوز در زمینه‌های مختلف مطالعات دارد، در ادامه مقدمه خود بیان داشت: ما ایرانی‌ها عادت‌های خوب و بد زیاد داریم، یکی از عادت‌های بدمان این است که در خیلی از موارد رودربایستی داریم و تحت تاثیر جو قرار گرفته و جو زده عمل می‌کنیم و یا با اجبار کاری انجام می‌دهیم، به عنوان مثال بیشتر افرادی که برای ازدواج به دفتر ثبت می‌روند، حتی برای یکبار هم مطالبی را که امضا می‌کنند، نمی‌خوانند؛ این درحالی‌ست که مواردی که به عنوان شروط ضمن عقد امضاء می‌شود، جزو ذات فقهی نیست و بلکه کسانی که رویکرد فمینیستی داشتند، این دفترچه را نوشتند زیرا میخواستند مواردی را بر مردان تحمیل کنند و لذا این موارد را جزو شروط ضمن عقد اعلام کردند.

حجت الاسلام ارجمند، گفت: در موارد معدودی دیده می‌شود که کسی این شروط را مطالعه و گزینشی امضاء کند؛ این کار متداول نیست زیرا افکار عمومی به قدری ایجاد استیصال می‌کند که فرد به خود اجازه مطالعه نمی‌دهد و بعد از به دردسر افتادن و رفتن به دادگاه متوجه می‌شود که چه شروطی را به خود تحمیل کرده است.

وی پس از بیان مقدمات، بحث خود را وارد موضوع واکسن کرد و اظهار داشت: اکنون تزریق واکسن که در جامعه ما انجام می‌شود، به صورت عرف و اجبار در جامعه برای همه بچه‌ها ضروری است و این یکی از مواردی است که کمتر کسی درباره آن سوال می‌کند و می‌پرسد چرا؟

سازمان نظام پزشکی به صورت “خودخوانده و جزیره‌ای” عمل می‌کند

ارجمند، با بیان تاسف از اینکه سازمان نظام پزشکی که خود باید زیرمجموعه حاکمیت باشد، اینگونه به صورت “خودخوانده” و مانند یک جزیره مستقل عمل می‌کند، تصریح کرد: این سازمان، برای خود تصویب قانون می‌کند، تعرفه مشخص می‌کند، خود مجازات می‌کند و خلاصه اختیار همه امور با خود این سازمان است، درحالیکه تصمیمات این سازمان با جان مردم سروکار دارد اما جای تعجب است که به صورت یک صنف کاملا  “خودمختار” در بحث بهداشت و درمان جامعه نظارت می‌کند.

حق خانواده در انتخاب تزریق واکسن، تبدیل به یک فشار حاکمیتی شده است

حجت الاسلام ارجمند، یادآور شد: قیم و ولی فرزند، حق قانونی و شرعی دارد که انتخاب کند، به فرزندش واکسن بزند یا نزند، درحالیکه این حق، تبدیل به یک اجبار شده و خانواده‌ها مجبورند واکسن کودکانشان را بزنند چون در سال اول ابتدایی برای ثبت نام بچه‌ها در مدارس به مشکل برخواهند خورد.

امتناع ۵۰ هزار خانواده اهل تگزاس از تزریق واکسن

این دانشمند، تصریح کرد: در دنیای امروز اینطور نیست، به عنوان مثال در کشوری مانند آمریکا با اینکه یک نظام کاملا سرمایه‌داری در آنجا حاکم است، این اجبار وجود ندارد؛ در ایالتی مانند تگزاس، اخیرا ۵۰ هزار خانواده از تزریق واکسن برای فرزندان خود ممانعت کرده‌اند و این را حق قانونی خودشان می‌دانند که واکسن را به فرزندان خود تزریق بکنند یا خیر، درحالی که کشور ما کشوری شبه سرمایه‌داری است.

این مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه که در هیئت رئیسه انجمن ارگانیک کشور نیز عضویت دارد، با اشاره به اینکه بعضی از خانواده‌ها نگرانی‌هایی دارند و چنان تحت تاثیر جو هستند که نمی‌توانند تصمیم بگیرند، متذکر شد: بحث روی این نیست که واکسن تزریق شود یا خیر، چراکه بعضی از واکسن‌ها مانند فلج اطفال خیلی هم مفید بوده است اما بحث این است که همانطور که در مورد تراریخته گفتیم باید حق انتخاب وجود داشته باشید، در مورد واکسن نیز باید همین‌گونه باشد؛ در تراریخته گفتیم خریدار باید محصول را بشناسد که تراریخته است یا خیر، همانطور که الان در ۶۴ کشور دنیا محصولات تراریخته برچسب گذاری می‌شود و مشتری حق دارد که تراریخته را انتخاب کند یا نکند.

خانواده باید حق انتخاب تزریق واکسن، داشته باشد

حجت الاسلام ارجمند، افزود: خانواده می‌تواند با مطالعه و مشاوره و بعد انتخاب و گزینش به عنوان ولی فرزند خود، یک واکسن را ضروری و دیگری را غیرضروری تشخیص دهد، این باید حق قانونی و شرعی خانواده باشد.

این مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، در مورد اینکه اگر واکسن نزنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ گفت: اگر کسی از این حق قانونی استفاده کرد و واکسن نزد چطور خواهد شد؟، در کشور ما، ۳۱ واکسن به فرزندان تزریق می‌کنند و در برخی از کشورها ۵۰ واکسن و این آمار رو به رُشد است و روز به روز به تعداد واکسن‌های تزریقی افزوده می‌شود؛ پس ما که تعداد ۱۹ واکسن کمتر می‌زنیم، در کشور چه فاجعه و سونامی بیماری‌ها اتفاق افتاده که در بقیه کشورها اتفاق نیافتاده است؟ اگر بقیه آن را هم نزنیم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

وی با تاکید براینکه هیچ پاسخ منطقی و علمی وجود ندارد که نشان دهد مردم در کشورهایی که ۱۹ واکسن بیشتر زده‌اند، کمتر دچار بیماری شده باشند، عنوان کرد: پس چرا در زمینه تزریق واکسن میلیاردها تومان هزینه میشود؟ برای چیزی که هنوز هیچ پاسخ علمی وجود ندارد، این اجبار چیست؟ مضاف بر اینکه مشکل خانواده‌ها در سال اول ابتدایی برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس برای چیست؟

حجت الاسلام ارجمند، ممانعت از ثبت نام بچه‌های واکسن نزده در مدارس را یک تخلف قانونی دانست و بیان داشت: در کشور ما تحصیلات دوره ابتدایی، اجباری است و باید خانواده‌ها فرزندشان را برای تحصیل حتما به مدرسه بفرستند، آیا آموزش و پرورش خواهد توانست کسی را که باید تحصیل کند برای آنچه که خود خلاف قانون است، ممانعت به عمل آورد و نگذارد فرزند تحصیل کند؟ یعنی خلافی را انجام دهد برای اینکه خلاف دیگری صورت گرفته، این خود یک تضاد و تناقض است و باید کسانی که در این زمینه دستی دارند پاسخگو باشند.

نظام سرمایهداری و احاطه آن بر سیستم آموزشی و سیستم بهداشتی کشور

این محقق، متذکر شد: نباید تصور کنیم که ما در مدینه فاضله زندگی می‌کنیم بلکه کل بحث واکسن‌ها، داروهای شیمیایی، حتی سرفصل دروس دانشگاهی‌شان، شرکت‌های داروسازی کلا زیرمجموعه نظام سرمایه‌داری حساب می‌شوند و نظام سرمایه‌داری براساس سود و منافع خود سیستم آموزشی و سیستم بهداشتی را کنترل می‌کند.

وی تعریف کرد: شهید مدرس در مجلس ملی حدود ۹۰ سال پیش به خاطر بیماری که در آن زمان شایع شده بود، پیشنهاد تاسیس دو مرکز تحقیقاتی در زمینه دام و انسان ارائه داد، این پیشنهاد تصویب شد و دو نهاد به نامهای موسسه سرم سازی رازی در کرج و دیگری انستیتو پاستور، تاسیس شد.

دست دراز کردن ایران به سمت هند برای خرید واکسن

حجت الاسلام ارجمند، گفت: متاسفانه در سالهای اخیرو  بعد از اینکه این دو مرکز خدمات ارزند‌ه‌ای ارائه داد، نظام سرمایه‌داری و سود باعث شد که بسیاری از تولیدات آنها به حاشیه کشیده شود، اگر بعضی از ممانعت‌ها و فشارها نبود قطعا امروز سرم سازی رازی به یک مجموعه‌ای از آپارتمان و شهرک مسکونی تبدیل شده بود همانگونه که بعضی‌ها از دل مدیریت سایپا و ایران خودرو شرکت‌هایی مانند مدیران خودرو را زدند، بعضی از محصولات استراتژیک که در سال‌های قبل تولید می‌شد الان تولید نمی‌شود و این جای تاسف دارد به طوریکه اکنون دست ما به سمت کشور هند که روزی دانش واکسن سازی را از ایران فرا گرفت، دراز است و اکثر واکسن‌هایی که به بچه‌ها تزریق می‌شود واکسن‌های هندی هستند.

وی در پایان تاکید کرد: ما نسبت به این موضوع دلواپسیم، این دلواپسی برای بعضی‌ها انگ شده است، امروزه دردنیا محققین آزاد دلواپس، یک مجموعه بسیار بزرگی را شامل می‌شوند که نسبت به آنچه که نظام سرمایه‌داری و مُدرنیته امروزه در جوامع به بار می‌آورد هشدار می‌دهند و ما هم یکی از آنها هستیم و به دلواپس بودن خودمان افتخار می‌کنیم؛ آیندگان نیز خواهند فهمید آنچه که ما می‌گفتیم مستند به شواهد و مدارکی بوده و صرفا یک بحث هیجانی نبوده است لذا انتظار داریم که فرهنگ عمومی به قدری بالا برود که والدین دانش آموزان از حق شرعی و قانونی خودشان استفاده کنند و با مشورت‌ها و مطالعاتی که انجام می‌دهند حق داشته باشند که هر واکسنی را می‌خواهند تزریق نمایند؛ امیدوارم با بیداری که در مردم اتفاق افتاده به این نقطه هم برسیم.نوع مطلب : طب سنتی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
sling tv
سه شنبه 17 دی 1398 08:25 ق.ظ
Tremendous issues here. I'm very happy to peer your article.

Thanks a lot and I'm looking forward to touch you. Will you please drop me a e-mail?
http://tinyurl.com/
پنجشنبه 12 دی 1398 06:06 ب.ظ
Wow, fantastic blog structure! How lengthy have you
been blogging for? you made running a blog look easy. The entire
glance of your website is fantastic, as smartly as the content!
https://asksylphoflight.tumblr.com
سه شنبه 10 دی 1398 10:57 ق.ظ
I like the valuable information you provide in your articles.
I will bookmark your weblog and check again here regularly.
I am quite certain I'll learn many new stuff right here!
Good luck for the next!
match.com free trial
دوشنبه 9 دی 1398 03:58 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
coconut oil
شنبه 30 آذر 1398 01:17 ق.ظ
I used to be suggested this web site via my cousin. I am no longer positive whether or not this
publish is written through him as no one else understand such distinct about my difficulty.
You're wonderful! Thank you!
ps4 games
شنبه 23 آذر 1398 08:01 ق.ظ
I would like to thank you for the efforts you have put in writing this blog.

I'm hoping to view the same high-grade content from you later on as well.
In fact, your creative writing abilities has motivated
me to get my own, personal site now ;)
ps4 games
پنجشنبه 21 آذر 1398 12:30 ق.ظ
Nice blog right here! Additionally your website rather a lot up fast!

What web host are you using? Can I get your associate link in your host?
I want my web site loaded up as quickly as yours lol
quest bars cheap
شنبه 16 آذر 1398 03:53 ب.ظ
Hello colleagues, its great post on the topic of tutoringand fully explained, keep
it up all the time.
ps4 games
جمعه 8 آذر 1398 08:13 ق.ظ
Wonderful beat ! I wish to apprentice while
you amend your web site, how could i subscribe for a blog website?
The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea
coconut oil is
دوشنبه 4 آذر 1398 04:55 ب.ظ
Definitely believe that which you stated. Your favorite justification seemed to be on the internet the
simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly
get irked while people consider worries that they
just do not know about. You managed to hit the nail upon the top
and also defined out the whole thing without having side effect , people
could take a signal. Will probably be back to get more.
Thanks
space cord coolmath
چهارشنبه 26 دی 1397 11:49 ق.ظ
Thank for sharing
math playground green mission
چهارشنبه 26 دی 1397 11:49 ق.ظ
Good post
یگانه
پنجشنبه 19 اسفند 1395 12:03 ب.ظ
سلام گلم
وبلاگ خیلی خوبی داری، مطالبت عالین.
اگه دوست داشتی بیا تبادل لینک کنیم
فقط بیا و خودتو لینک کن ^_^
موفق باشی
دانلود مقاله
پنجشنبه 19 اسفند 1395 11:38 ق.ظ
سلام.خوبی شما.راستش مزاحمتون شدم واسه تبادل لینک.من یک سایت علمی مقاله زدم و برای معرفیش به کمک شماخیلی نیاز دارم.خیلی خیلی لطف میکنید اگر با هم تبادل لینک کنیم.
اگر امکانش هست منو با کلمه دانلود مقاله لینک کنید.
http://daneshresan.com/
اگر لینک کردید حتما با اسمس یا تلگرام بهم اطلاع بدید چون هم خوشحال میشم و هم بتونم شما را لینک کنم.
09366839972 مهدی

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
** ** **
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

** **
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
** **ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو